Neden ÖTEKI MEDYA?


Anasayfa
Güncel
Medya Haberleri
Dosyalar
Medya`dan
Öteki Türkiye
Kültür-Sanat
Etkinlikler Takvimi
Forum
Linkler

ARSIV

e-Posta

 

Neden ÖTEKİ MEDYA?

Bilgi çağında yaşıyoruz. Her gün evimize kağıtlara basılmış milyarlarca harf ve bir o kadar da görüntü giriyor televizyon ve bilgisayar ekranlarından. Bir taraftan haber selleri altında boğulurken, diğer taraftan doğru bilgiyi yanliş bilgiden, objektif haberi sübjektif haberden ayırmak için daha fazla özen göstermek zorundayiz.

3. Binyıl da yaşıyoruz. Bilgi çağında. Gerçekleri öğrenebileceğimiz bir tek kaynak var: Medya. Gazeteler, dergiler, televizyonlar ve elektronik medya. Medya üzerinden gerçeklere ulaşmaya çabalarken, bir başka gerçek ile karşılaşıyoruz: Medya gerçeği.

Kartelleşen ve tekelleşen, aynı zamanda ekonomik ve siyasal bağımsızlığını yitiren bir medya. Gazetecilikten gelme medya patronlarının yerlerini holding patronlarının aldığı ve ticari hesapların gazetecilik uğraşının önüne geçtiği bir medya etiği anlayışı. Mensubu olduğu ve yakın durduğu siyasal ve ekonomik grupların çıkarını gözeten, gerektiğinde gazete ve televizyonunu bir silah, bir şantaj aracı olarak kullanan ve ihalelere katılıp, iş takipçiliği yapan bir medya.

Siyasetçilerin belli görevlere gelmesinde etkin bir rol oynayan, yasama, yürütme ve yargı üzerinde yoğun bir baskı oluşturan bir medya. Toplumu aydınlatmasını, doğru bilgiler sunmasını beklediğimiz bu muazzam güç , topluma yalan haberler sunuyor, zihnini karıştırıyor, bilgisizlendiriyor.

Bilgi çağında yaşıyoruz ve bilgiye susamışız. Gerçek ve doğru haber vermesini beklediğimiz medyanın kendisi haber oluyor: yalan, yanlı ve yanlış haberleri ile.

Ve işte bizim hikayemiz de burada başlıyor. Her gün milyonlarca insanı esareti altına alan bu muazzam güç hakkında Sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Tüm gerçekçiliği ile. Hem aydınlık, hem de karanlık yönleri ile. Daha güvenilir, daha ciddi, daha objektif ve daha inanılır bir medya için projektörlerimizi medyanın üzerine çeviriyoruz. ÖTEKİ MEDYA olarak, beriki medyanın saklı kalmasını istediği, göstermek istemediği gerçeklerin fotoğrafını çekip sizlere ulaştırmak istiyoruz. Bu alanda uzun zamandır çaba gösteren duyarlı medya mensuplarının ve insanlarımızın çığlığına bir çığlıkta biz katmak istiyoruz Avrupadan. Aydınlık yarınlara, aydınlık bir medya ile ulaşmak dileğiyle.

 

ÖTEKİ MEDYA

 

 

 

 

 

 

 

     
     
   
Anasayfa - Güncel - Medya Haberleri - Dosyalar - Kültür-Sanat - Medya`dan - Etkinlikler Takvimi - Forum - Arsiv - Linkler - e-Posta
   
   
Iletisim:
e-Posta: otekimedya@gmx.net
Fax: +49 (180) 50 52 59 60 69 47

webmaster: webmaster@otekimedya.com