Neden ÖTEKI MEDYA?


Anasayfa
Güncel
Medya Haberleri
Dosyalar
Medya`dan
Öteki Türkiye
Kültür-Sanat
Etkinlikler Takvimi
Forum
Linkler

ARŞİV

e-Posta

 

 

"KAR" VE ALMANYA'DAKİ ENTELLEKTÜEL YAŞAM 

Nazan KULOĞLU 
Araştırmacı- Yazar

İletişim Yayınları arasında yayımlanan Orhan Pamuk'un "Kar" adlı romanında da uzun bir dönem Almanya'da siyasi bir sürgün olarak yaşayan "şair Ka"nın etrafında kurgulanmıştır...Orhan Pamuk, bu romanı ile de Almanya'da yaşam mücadelesi veren bu kesimin de sorunlarını bir nebze olsun dile getirmeye çalışmıştır. 

Devamı için tıklayınız.


"İSYAN GÜNLERİNDE AŞK"TAN ORDU VE SİYASETE

Nazan KULOĞLU

Araştırmacı-Yazar

 

  Can Yayınları tarafından yayımlanan ve yayımlandığı ilk günden bu yana  belirli çevreler de büyük yankı uyandıran Ahmet Altan'ın "İsyan Günlerinde Aşk" adlı romanı, daha önceki yıllarda yayımladığı "Kılıç Yarası" adlı romanının devamıdır.

 

I.ve II.Meşrutiyet dönemini kapsayan romanlarda olaylar belirli kişiler üzerine kurgalanmış olsa bile; dönemin toplumsal yapısına ışık tutmaktadır.

 

Romandan hareketle ele alıp irdeleyeceğimiz konu "ordu ve siyaset"tir... Hemen hemen her zaman, her çevrede tartışılan ve bir türlü çözümlenemeyen bir konudur.  

Devamı için tıklayınız.


Sevgi, Zafer, Feridun ve 'öteki'ler...

CUMHURİYET-25.03.2001

Siz istediğiniz kadar bir yerinizi yırtın, galiba eşyanın tabiatı gereği, bazıları sizi duymamakta kararlı kalacak. Özel 'basın-yayın girişimcisi' , tüysüz baldır bacak sallanmadığı, resmi 'çağdaş karar verici' kurtbaşlı kol kaldırılmadığı sürece karşısındakini 'ilginç' ve 'işe yarar' malzeme görmüyor. Türkiye'de kendini eşsiz bir patavatsızlıkla hem 1., hem 2., hem de 3. gücün yerine koyan 4. güç medya, Türkçe avantajıyla Avrupa'ya uzandığında keyfiliği had safhaya çıkarttığı yetmiyormuş gibi 'gurbetçi' kamuoyunu 'Tek El' den belirleyen güç olmaya çalışıyor.

Devamı için tıklayınız.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa - Güncel - Medya Haberleri - Dosyalar - Kültür-Sanat - Medya`dan - Etkinlikler Takvimi - Forum - Arsiv - Linkler - e-Posta

 

 

 

 

Iletisim:
e-Posta:
otekimedya@gmx.net
Fax: +49 (180) 50 52 59 60 69 47

webmaster: webmaster@otekimedya.com